Czumalova nástěnka

Prosinec 19, 2011

HOLUBICKÁ ROTUNDA MÁ SLIČNOU MONOGRAFII

Filed under: CO JSEM SI DOMŮ PŘIVLEKL — V. Cz. @ 12:59 pm

VŠETEČKOVÁ, Zuzana – CZUMALO, Vladimír – PRIX, Dalibor. Kostel Narození Panny Marie v Holubicích. Holubice : Obec Holubice, 2011. ISBN 978-80-260-1120-0

Prosím, věřte mi, že v tom není motiv samožerný. Naopak, stydím se, že jsem se bez viny ocitl na obálce a titulu, ač je můj podíl, drobný vstupní esej, v porovnání s gruntovními uměleckohistorickými studiemi obou kolegů opravdu marginální. Patřilo tam místo mého jména jiné: Daniela Vokounová. Duše projektu, autorka vizuální podoby díla, vybaveného jejími hlubokými fotografiemi. Je mi taková skromnost a pokora blízká, proto proti ní protestuji alespoň takto. Doplňte si: Editorka: Daniela Vokounová. Fotografie: Daniela Vokounová. Tuším, že grafická úprava taky. (Opravte si také zasvěcení na obálce na Narození Panny Marie.)
Není to ale jediný důvod, proč na dvaatřicetistránkovou publikaci upozorňuji. Těším se už pěkných pár let z toho, jak košatí publikační aktivita měst, obcí a spolků, zneklidňován samozřejmě zároveň tím, že všechno to bohatství neuhlídám a nemohu mít. Někdy posmutním nad diletantismem, především grafických úprav a fotografií, většinou ale bývám stržen zápalem, s nímž byly knihy a brožury připraveny. Ta holubická z rámce regionální produkce vybočuje, Zuzana Všetečková i Dalibor Prix, oba pracovníci Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky, patří k absolutní špičce svých vědeckých specializací. Daniela Vokounová, absolventka pražské FAMU, zase k absolutní špičce fotografie architektury, jak vědecké, tak té, které pro sebe říkám interpretativní. Věnuje se také fotografii divadelní, které nerozumím, ale její volná tvorba mě už několikrát oslovila velmi naléhavě.

Reklamy

Napsat komentář »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: