Czumalova nástěnka

Leden 12, 2012

DALŠÍ SMUTNÁ ZPRÁVA

Filed under: MIMO RUBRIKY — V. Cz. @ 12:20 pm

Odcházení generace, k níž jsem zvyklý se vztahovat, je bez konce: V sobotu 7. ledna 2012 zemřel filosof prof. PhDr. Ivo Tretera, CSc., jeden z nejnoblesnějších lidí, jaké jsem měl to štěstí poznat. Jako patří jeho Vzpomínky na Bohumila Hrabala a život vůbec k mým největším čtenářským radostem uplynulého roku, řadím společné chvíle strávené v pohostinném Kabinetu společenských věd, kultury a umění FAMU k nejkrásnějšímu, co jsem kdy zažil. Vděčný jsem také za možnost dojatě přihlížet přátelství dvou profesorů, Vladimíra Boreckého a Ivo Tretery.
„Nechceme, bratři, abyste setrvali v nevědomosti o zemřelých; nesmíte se rmoutit jako ti druzí, kteří nemají naději. Věříme-li, že Ježíš zemřel a že vstal z mrtvých, právě tak ty, kteří zesnuli v Ježíši, odvede Bůh s sebou spolu s ním. Máme vám totiž říci o Slovu Páně toto: my živí, kteří tu ještě budeme při příchodu Páně, nepředstihneme zesnulé. Neboť na znamení, jež dá archandělův hlas a Boží polnice, sestoupí z nebe sám Pán a zemřelí, kteří jsou v Kristu, povstanou nejdřív; potom my živí, kteří tu ještě budeme, budeme spolu s nimi uchváceni na oblaka, abychom se v povětří setkali s Pánem. Tak budeme s Pánem vždy. Pomyšlením na to se tedy navzájem těšte.“ 1 Sol 4 13-18     
Poslední rozloučení s panem profesorem se koná v pátek 13. ledna ve 14 hodin ve velké obřadní síni strašnického krematoria.
Fotografie (c) Marek Smejkal 2010

Reklamy

komentáře 2 »

 1. Zdravím, můžu tuhle fotku použít v článku na wikipedii? Samozřejmě s odkazem na tento web jako zdroj.
  Díky,
  Honza Soukup

  komentář od Honza Soukup — Duben 18, 2012 @ 6:30 pm

  • Dobrý den, samozřejmě. Ale radím obrátit se přímo na autora fotografie Marka Smejkala (mareksmejkal@centrum.cz), který pořídil velmi kvalitní soubor portrétů pana profesora. Můj výběr z tohoto souboru byl ryze subjektivní a učiněný v bezprostřední reakci na smutnou událost, třeba shledáte pro daný účel vhodnější jinou podobiznu.

   komentář od V. Cz. — Duben 19, 2012 @ 10:53 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: