Czumalova nástěnka

Květen 30, 2012

PRAVIDLA HRY

Filed under: MIMO RUBRIKY — V. Cz. @ 2:32 pm

Vypsal jsem následující termíny zkoušek z předmětů Dějiny estetické kultury, Kapitoly z dějin kultury a Architektura a město v 19., 20. a 21. století:

pátek 1. června 2012     14.00 – 16.00     č. 317 nebo 319

pátek 22. června 2012  13.00 – 15.00  č. 317 nebo 319

pátek 29. června 2012  14.00 – 16.00     č. 317 nebo 319

pátek 7. září 2012          14.00 – 16.00     č. 317 nebo 319

Působí-li pátek těžkosti, domluvíme se na náhradním řešení. V září budu zkoušet také v konzultačních hodinách.
Ke zkoušce je nutno předložit písemnou práci, u předmětu Architektura a město v 19., 20. a 21. století je forma otevřena i směrem k strukturovaným souborům obrazového materiálu a formám audiovizuálním. Nevylučuji je ani u zbývajících předmětů za podmínky předběžné konzultace. Výběr témat jsme si ujasnili nad vašimi projekty. Nestanovuji stránkový rozsah prací, najít tvar, který téma celistvě vyčerpá, je součástí zadání. Stanovit ale, po kormutlivých zkušenostech z minulých let, musím některé věci formální:

 1. Písemnou práci je třeba poslat nejpozději 48 hodin před termínem, na nějž jste přihlášeni, na adresu czumalo@gmail.com. Dalo vám to jistě dost úsilí, bylo by tedy škoda, kdybych neměl čas si váš text přečíst.
 2. Práce přijímám výhradně ve formátech .pdf, .docx, .doc a .rtf. Nejsem ajťák a konverze obskurních formátů do neobskurních mě nenaplňuje.
 3. Datově objemnější práce posílejte raději prostřednictvím www.uschovna.cz. Žádná schránka není bezedná.
 4. Soubor pojmenujte tak, aby mohl fungovat i mimo e-mail, k němuž byl připojen. (Práce archivuji, e-maily nikoliv.) Tedy například Adamova_Eva_kult_1_D.docx, nikoliv napřiklad seminarka.docx nebo czumalo.docx. Vypadá to protivně byrokraticky, ale věřte mi, prosím, že vím, proč to dělám. Tedy ještě jednou: Příjmení_Jméno_zkratka oboru_ročník_zkratka předmětu
  (D = Dějiny estetické kultury, K = Kapitoly z dějin kultury, A = Architektura a město v 19., 20. a 21. století)
  Každý jen tu svou má za jedinou, ale na mé straně už tomu tak není.
 5. Minimálně tyto údaje by měla obsahovat titulní stránka, čímž nenápadně připomínám, že práce by měla mít titulní stránku a na ní přinejmenším titul a jméno autora. Kdo nedá kantorovi šanci ztotožnit dílo a tvůrce, atestace se těžko dočká. I tady: Každý jen tu svou má za jedinou, ale straně příjemce už tomu tak být nemusí.
 6. Pokud ode mne nedostanete v dohledné době po odeslání zprávu, že jsem obdržel v pořádku, a případné pokyny ke zkoušce, připomeňte se, prosím. E-maily mě pravidelně zavalují.
 7. Chovejme se ekologicky, tedy pokud k tomu nemáte nějaký zvláštní důvod, práci mi nemusíte odevzdávat vytištěnou.
 8. Grafickou podobu práce nikterak neformalizuji, zajímá mě výpověď, kterou mi o vás poskytne. Limity určují jen přirozené požadavky dobré čitelnosti a dobrého vkusu.
 9. Odpověď na často kladený dotaz: Jistá míra diference mezi zápočtovým projektem a výslednou prací nepředstavuje problém. Projekty vás primárně měly přinutit zabývat se včas tématem budoucí práce. Samozřejmě plně respektuji, že téma prochází od prvotního nápadu po konečné zpracování vývojem, někdy dosti dramatickým.
 10. Musí vás to nezřízeně bavit, aby to bavilo čtenáře. Nebaví-li vás téma, vybrali jste si špatné a ještě s tím něco uděláme. Nebaví-li vás poznávat a psát o tom, také je ještě čas na změnu.

 

Reklamy

Napsat komentář »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: