Czumalova nástěnka

Říjen 7, 2012

JAK TO LETOS BUDE

Filed under: MIMO RUBRIKY — V. Cz. @ 10:42 pm

Peripatetické přednášky o městě a jeho architektuře pokračují i v tomto akademickém roce. Přeci jen ale dochází k několika změnám, které je třeba vysvětlit:
Protože zahajujeme další dlouhodobější cyklus a chystáme se systematicky prozkoumat všechny pražské čtvrti, které se svým územím dotýkají historických pražských měst, vypsal jsem předmět pod novým názvem Terénní kurs čtení města. Vyjádřil jsem tím také, že jde o samostatný předmět, ne jen doplněk k výběrové přednášce, která se letos jmenuje Architektura a město ve 20. a 21. století. (Zajímá-li vás historie peripatetických přednášek, přečtěte si v rubrice Trvalejší věci školní příspěvek K přednášce Architektura a město v 19., 20. a 21. století. Ve stejné rubrice najdete také doporučenou literaturu.)
Nadále chci dodržovat pravidlo, že se přednášky konají v zimním semestru první a v letním poslední sobotu v měsíci. Důvodem je světlo a počasí. Aktuálně jsem ale zásadu porušil, aby nedošlo ke kolizi s kulturologickým přechodem Pálavy. Ani následující sobota se neukázala jako vhodná, zde hrozila kolize s krajskými a senátními volbami. Říjnová přednáška se proto koná až v sobotu 20. 10. V listopadu nechci komplikovat první víkend těm, kdo se vydávají na hroby svých blízkých, přednáška se koná až 10. 11. A aby zhruba vyšel měsíční interval, i ta prosincová vybočí z pravidla a bude rovněž až druhou sobotu, tedy 8. 12. Alespoň začátek v 11.00 ale zůstává beze změn.
Tento semestr se budeme pohybovat po Žižkově s východiskem na hranicích s Královskými Vinohrady, kde jsme končili cyklus minulý (listopad 2008 – duben 2012), a na místě původní vsi Olšany. Postupně sejdeme na starý Žižkov. Podrobnější bibliografii k tématu zveřejním co nejdříve.
Díky nové tajemnici katedry dr. Barboře Půtové se po létech marného usilování peripatetické přednášky dostaly i do rozvrhu, zapomenete-li termíny, jsou tam. Místa setkání sdělím jako obvykle zde a na vývěsce katedry kulturologie.
Přednáška je určena posluchačům všech pozůstalých ročníků a samozřejmě otevřena i studentům jiných oborů.
K atestaci je nutno předložit práci buď v obvyklé písemné formě nebo ve formě strukturovaného obrazového souboru či ve formě, která oba jazyky spojuje. Téma a formu je se mnou třeba předem konzultovat.
Peripatetické přednášky se konají za každého počasí.
Těším se na vás, ani to se nemění.

Fotografie (c) Marek Smejkal 2012

Reklamy

Napsat komentář »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: