Czumalova nástěnka

Leden 26, 2013

POKÁNÍ A POZVÁNÍ (A ZMĚNA)

Filed under: POZVÁNÍ DO KAVÁRNY — V. Cz. @ 5:03 pm

6089e039-06f0-4f51-95be-285287140b57

Zřizuji novou rubriku pro náš kavárenský jourfixe, tedy pro svolávání zasedání našeho Sdružení rodičů a přátel zájezdů FAMU. Žel Bohu ji musím zahájit pokáním. Minulé zasedání (překlad pro Jarmilu: schůzu) jsme svolali jako vždy na první čtvrtek v měsíci, tedy na 3. ledna. To jste nevěděli. A kdo za to může? Vymyslel jsem princip patronace našich zasedání, pozvání napsal, obrázek našel, oddechl si a měl za vyřízené, tedy už nevyvěsil. Neovládám oblíbený uživatelský alibismus, tedy nemohu užít výmluvu, že zlobilo připojení a vůbec celý worldpress nestojí za nic. Že jsem v kavárně toho večera nebyl sám, ale v kouzelné trojčetné dámské společnosti, způsobila náhoda. (I když to, že Jarmila pravidelně bývá ta správná žena ve správný čas na správném místě, už za léta, co se mi to stává, nemohu považovat za náhodu.) Hluboce se omlouvám všem vinou mé duševní zchátralosti neinformovaným a nepřítomným, zvláště pokorně těm, jimž jsem s výčitkou tvrdil, že si to mohli přečíst. Nemohli. Na únorové zasedání raději v předstihu:

Na zvacím obrázku je dvojvila vrchních úředníků Městského pivovaru v Plzni, postavená v letech 1929 – 1931 podle projektu Hanuše Zápala a Františka Němce ml. Nejvýznamnější západočeský architekt 20. století Hanuš Zápal, žák Josefa Schulze a Jana Kouly, se narodil 7. února 1885. Stejný den narození s ním sdílejí Thomas More (1478), Charles Dickens (1812), Jindřich Šimon Baar (1869), Alfred Adler (1870), Max Bense (1910), Jan Skácel (1922), Jiří Cieslar (1951) či František Skála (1956). Je svátek bl. Richarda Anglického a Wunny, rodičů sv. Wilibalda, sv. Wunibalda a sv. Walburgy, převora cisterciáků bl. Nivarda z Clairvaux, jezuitských mučedníků bl. Jakuba Salèse a bl. Viléma Saultemouche, zakladatelky kongregace Pomocnice ubohých duší bl. Marie od Prozřetelnosti a bl. Pia IX., papeže, za jehož pontifikátu (1846 – 1878) prošel svět tolika dramatickými proměnami. V kalendáři neznabožském vidím Veroniku. Takovému dni patří i naše pozvání:    

Drazí přátelé!
Ve čtvrtek 7. února 2013 vás zveme na obvyklé setkání v obvyklém čase, tedy od 18. hodiny. Nikoliv ale na obvyklém místě, neboť v Kafí kavárně – Podkůvka je v té době koncert. Sejdeme se proto nedaleko v KAVÁRNĚ LIBERÁL v Holešovicích na Řezáčově náměstí (Heřmanova 6). Těšíme se na Vás.

Jarmila Špeldová a Vladimír Czumalo

Reklamy

Napsat komentář »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: