Czumalova nástěnka

19 června, 2013

PŘECHOD NA LETNÍ PROVOZ

Filed under: POZVÁNÍ DO KAVÁRNY — V. Cz. @ 10:20 pm

4589352700_e48f1e19e1_o

Georges Seurat: Koupání, Asnières, 1883 – 1884, olej, plátno, 201 × 301,5 cm, Londýn, National Gallery

 Každoročně v těchto dnech myslívám na dlouho a důkladně promýšlený a připravovaný Seuratův obraz, zdemokratizovanou Arkádii velkoměstského člověka. Je v něm i ono zvláštní letní umdlení, melancholie, osamění i napětí, které si v jiných ročních obdobích neuvědomujeme. V létě se sluší nebýt ve městě, ale nebýt ve městě už neumíme.
O obvyklých rituálech, provázejících nástup léta, jsem tu psal, tuším, před rokem. Je zkrátka třeba přejít na letní provoz. I mentálně, méně pak rozčiluje delší čekání na tramvaj, uzavření knihovny, do níž by byl o prázdninách konečně čas zajít, a odjezd všech, kdo mají něco rozhodnout, povolit, doporučit, dodat, spravit, poradit, zaplatit nebo jenom s námi zajít na pivo, na dovolenou, nejlépe zahraniční.
Sděluji proto, že jsem, letně umdlen, přešel na letní provoz. Skoro se to ale nepozná. Nikam neodjíždím. Peripatetické přednášky i o prázdninách konám, jak usneseno, nejbližší bude v sobotu 6. července. Jako vždy na počátku léta se těším, kolik toho přečtu a napíšu, zejména na blog. Jednu změnu ale musím ohlásit: Po čtvrteční přednášce jsem několika z vás slíbil, že budu do konce června každý čtvrtek večer v kavárně. Ono jich už zase tolik nebude a vyšlo to tak, že nám to nevyjde ani jednou. A protože ještě není zcela jasné, na jaký letní provoz přejde naše oblíbená kavárna, udělali jsme s Jarmilou operativní schůzu a usnesli se na následujícím návrhu:

SEJDEME SE VÝJIMEČNĚ VE STŘEDU 26. ČERVNA 2013 V OBVYKLÉM ČASE NA OBVYKLÉM MÍSTĚ, TEDY PO 18. HODINĚ V KAFÍ KAVÁRNĚ – PODKŮVKA, SCHNIRCHOVA 26, PRAHA 7-HOLEŠOVICE. Přinesete-li fotografie z exkurze, uděláte nám radost.  

1 komentář »

  1. To se zavřenou knihovnou je rejp do mě, nebo jsem v tom vedru zbytečně popudlivá?

    komentář od Anna — 19 června, 2013 @ 11:24 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: